Як вибрати клей для плитки

В кожному будинку чи квартирі можна зустріти один з найдавніших та найпопулярніших матеріалів – керамічну плитку. Вона є незамінним облицювальним матеріалом для кухні або ж ванній кімнаті. Її головні переваги:

Для її монтажу використовується спеціальний матеріал – клей для плитки. Асортимент клейових розчинів налічує багато видів та типів, і обрати потрібний досить складно.

Рекомендуємо звертати увагу на деякі фактори, які впливають на правильний вибір клею:

Умови виконання робіт

Клей для плитки може бути призначений для внутрішніх або для зовнішніх робіт. Якщо ж Ви працюєте із зовнішньої сторони будинку, в такому випадку клей повинен витримувати перепади температур, механічне навантаження тощо. На упаковці таких клеїв виробники завжди зазначають морозостійкість матеріалу.

Увага! Якщо Ви робите монтаж на теплу підлогу або ж на фасад будинку, в такому випадку необхідно застосовувати еластичний клей.

Вага та розмір

Важка та велика плитка вимагає застосування більш дорогого клею, який відрізняється від звичайних клеїв, не тільки високою міцністю зчеплення з основою (адгезією) але й еластичністю.

Для широкоформатної плитки використовуйте клей з адгезією – не менше 1,0 МПа. Для облицювання невеликою керамічною плиткою стін всередині приміщень, підійде клей з адгезією – не менше 0,5 МПа.

Тип основи

Для звичайних основ (цегла, бетон, штукатурка) – використовуйте звичайні цементні клеї.

Для гіпсокартону та пофарбованої поверхні – використовуйте полімерні клеї (акриловий або дисперсійний склад). Також можна використовувати й цементний клей з підвищеною еластичністю, не забуваючи про відповідну підготовку основи. Для приклейки плитки на метал або пластик – використовуйте епоксидні клеї.

Обравши клейовий матеріал необхідно уважно ознайомитись та дотримуватись інструкції використання, а також правил безпеки, які вказані виробником на упаковці.

Щоб розрахувати розхід клею, зважайте на такі фактори, як розмір плитки, рівність основи, умови навколишнього середовища та навички виконавця.

Якщо Ви ще досі вагаєтесь та незнаєте який клей обрати? Телефонуйте на нашу інфолінію, та отримайте консультацію від наших експертів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *