Тепла підлога. Як обрати і на що варто звернути увагу?


Тепла підлога – сьогодні це буденне явище. Підлоги з підігрівом це далеко не новинка, адже саме за таким принципом обігрівались середньовічні замки, щоправда, гаряча вода циркулювала не під підлогою, а зазвичай стінами. Чи теплі підлоги є лише забаганкою тих, хто любить ходити босоніж? Часто це єдине джерело опалення, і це хороша альтернатива системам опалення. Тому у багатьох випадках це швидше необхідність. Сьогодні існують два типи теплих підлог: водяні та електричні теплі підлоги. У свою чергу другі поділяють на кабельну теплу підлогу, нагрівальні міні-мати та інфрачервону плівку. Кожен вид підлоги має свої переваги та недоліки. На що варто звернути увагу при виборі теплої підлоги? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете у нашій статті.

Електрична чи водяна, яку вибрати?

Тепла підлога – це обладнання для опалення, яке вбудовується в підлогу. Монтується така система під залиту стяжку або клей. Такі конструкції зазвичай використовують на кухні, на балконі чи лоджій, у ванній кімнаті, а також в коридорі. Ці системи можуть бути основним джерелом опалення, чи додатком до основного обігріву.

Аби не помилитись при виборі теплої підлоги варто звернути увагу на такі критерії:
Розмір приміщення, а саме площа та висота;
Підлогове покриття: паркетна дошка, ламінат, плитка, лінолеум, килимове покриття;
Функціонал теплої підлоги (основне джерело обігріву, чи додаткове до центрального опалення).

У чому полягають переваги теплої підлоги в цілому?
Недоліки теплої підлоги:

Водяна тепла підлога

Принципом гідравлічної теплої підлоги є циркуляція води чи спеціального розчину по системі труб, під’єднаних до газового чи електричного котла. Це оптимальний варіант для особняків і загалом найдешевший варіант з усіх теплих підлог, адже не потребує електроенергії та легко підключається до автономної системи опалювання.

Переваги використання:
Недоліки:

Електрична тепла підлога (Електричні кабелі).

На противагу водяні теплій підлозі і її системі труб існує система електричних кабелів, яка вмонтовується в підлогу секціями, не потребує наявності котла. Така тепла підлога оптимальна для усіх типів приміщень, використовується у багатоповерхових будинках. Єдине, що необхідно – це стяжка, яка суттєво піднімає підлогу, а це не завжди бажано. Якщо товщина перекриття не дозволяє заливати високу стяжку, то зверніть свою увагу на стяжку Armix ST. Ця суха суміш на основі цементу, армуючого волокна та полімерних модифікаторів ідеальна для виконання стяжки з товщиною шару 10-100 мм. При чому розхід при товщині шару 10 мм становить ~20 кг/м². Також для облаштовування підлог з підігрівом можна використати самовирівнювальну підлогу Armix SP для вирівнювання бетонних основ та цементно-піщаних стяжок. Середня витрата на товщину слою 10 мм становить ~18 кг/м². Перевагою системи нагрівальних кабелів є те, що для кожного приміщення можливо підібрати потрібну потужність, аби не витрачати зайву електроенергію.

Плюси кабельної підлоги:
Мінуси:

Система нагрівальних матів:

Такий вид електричної підлоги це нагрівальні кабелі, закріплені на спеціальній монтажній сітці, уже готові до укладання, адже продаються змотаними в рулон. Ідеально підходить під килимове покриття чи ламінат, паркетну дошку чи лінолеум. Не піднімає рівень підлоги, оскільки вмонтовується у стяжку 2 см, або в спеціальний монтажний клей. Цінова політика міні-матів залежить від обраного виробника.

Переваги:
Недоліки:

Інфрачервона (плівкова) тепла підлога

 

Доволі нова система опалення, була задумана під певне покриття підлоги – ламінат, паркет, лінолеум, килимове покриття. Краще не використовувати під плитку, адже інфрачервона підлога це варіант для так званого сухого монтажу, відповідно вартість підготовчих робіт та матеріалів для укладання плівки та гідроізоляції під плитку стає нерентабельною.

Переваги:
До мінусів можна перерахувати:
Особливості встановлення

Обираючи оптимальну теплу підлогу варто звернути увагу на такий фактор як майбутнє покриття підлоги. Якщо є можливість монтувати теплу підлогу на етапі чорнових ремонтних робіт – то це збільшує можливість вибору. Потрібно одразу вирішити чи це буде основне джерело обігріву, чи додаткове. Важливо чи планується автономне опалення. Мабуть головним чинником є те, що це житло в багатоквартирному будинку, чи окрема будівля та чи є можливість підняти рівень підлогового покриття аби заливати стяжку.

Усе це важливі запитання при виборі оптимальної теплої підлоги.

Найчастіше можна зустріти саме теплу підлогу під керамічну плитку. Оптимальним варіантом якщо стяжка вже залита і нема можливості підняти підлогу, є монтаж нагрівальних матів. Добре себе зарекомендувала під керамічну плитку й інфрачервона система. Але тоді варто використовувати «сухий» вид монтажу з карбоновою плівкою та листами гіпсокартону, аж тоді класти плитку. Для укладання керамічної плитки як фінішного покриття теплих підлог ідеально підходить еластичний клей Armix PL-S. Розхід такого клею становить від 4,5 кг/м² до 5,5 кг/м² Для квартири в багатоповерховому будинку найкращим варіантом є кабельна електрична підлога.

Якщо ж обирати між кабельною електричною підлогою й інфрачервоною системою для ламінату, лінолеуму і килимового покриття, то варто звернути увагу чи є можливість заливання стяжки. Серед наших товарів варто звернути увагу на стяжку Armix ST та на самовирівлювальну підлогу Armix SP.

Без цементної основи оптимальною буде саме інфрачервона тепла підлога з використанням карбонової плівки товщиною 0,3 мм. Важливим фактором є те чи тепла підлога буде додатковим джерелом підігріву чи основним опалювальним обладнанням. Якщо потрібно обігріти лиш частину приміщення, то підійде будь-який вид теплої підлоги. Проте сьогодні часто зустрічаємо варіанти що тепла підлога є основним джерелом тепла, тоді відсоток площі, оснащений під теплу підлогу має бути не меншим, ніж 70%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *