Шпаклівки для будівництва і ремонту: вибір оптимального варіанту

 

Шпаклівка – це матеріал, який дозволяє вирівняти поверхні перед фінішною обробкою приміщення. Крім декоративної функції, шпаклівка захищає стіни й стелі від зовнішніх впливів. Також, вона покращує теплоізоляцію приміщення. Основні вимоги до шпаклівок, незалежно від їх виду, такі:

Також важливо, щоб шпаклівка могла легко шліфуватися, щоб отримати гладку поверхню.

Якою буває шпаклівка за типом

Суха шпаклівка – це спеціальний порошок, що складається з різних хімічних речовин і потребує попередньої підготовки перед застосуванням, такої як розведення його водою. Фасують таку шпаклівку у вигляді мішків та пакетів, і випускають гіпсові, цементні та полімерні шпаклівки.

Один з головних плюсів сухої шпаклівки полягає в тому, що вона зручна для зберігання і транспортування, має довгий термін зберігання, а також можливість приготування суміші з потрібною консистенцією та невисоку ціну. Шпаклівка підходить для будь-яких видів робіт, включаючи найтонші.

Проте, до недоліків сухої шпаклівки можна віднести той факт, що її підготовка потребує багато часу та зусиль, і вона має досить короткий термін придатності. Крім того, використання сухої шпаклівки потребує дотримання технології приготування, аби досягнути належної якості роботи.

Важливо знати, що щоб уникнути зайвих витрат матеріалу, необхідно готувати розчин невеликими порціями. Розведена шпаклівка має короткий термін придатності та не може бути використана після того, як вона висохне.

Своєю чергою, готова до застосування шпаклівка є готовою до використання сумішшю, що фасується у відра або баки. Ці шпаклівки можуть бути акриловими, латексними або полімерними.

Головною перевагою готової шпаклівки є те, що її не потрібно готувати, що дозволяє значно зекономити час і зусилля. Крім того, такі шпаклівки мають хорошу збіжність і можуть зберігатися протягом довгого періоду часу.

Недоліком готової шпаклівки є  відносно вища ціна, якщо порівнювати із сухою, а також деякі вимоги до зберігання – вона чутлива до мінусових температур, які можуть пошкодити її.

Призначення шпаклівки та її види

На початку оздоблювальних робіт, коли необхідно закрити великі отвори та западини, застосовується стартова (вирівнювальна) шпаклівка. Її наносять товстим шаром, до 1.5 см. Головна вимога до стартової шпаклівки – довговічність, міцність та гарна адгезія до поверхні.

Після стартової шпаклівки, застосовується фінішна (декоративна) шпаклівка. Вона наноситься тонким шаром, 0.5-1 мм, та призначена для підготовки поверхні до декоративного облицювання. Фінішна шпаклівка допомагає вирівняти дрібні дефекти, що призводить до більш гладкої поверхні. Головна вимога до фінішної шпаклівки – гарна сумісність зі стартовою шпаклівкою. Важливо використовувати продукцію однієї марки та виготовлену одним виробником, щоб домогтися відмінного зчеплення фінішного шару зі стартовим.

Існує також універсальна шпаклівка, яка застосовується як для вирівнюючого, так і для фінішного шпаклювання. Головна її перевага – зручність у використанні та придатність майже для будь-якої поверхні. Однак, ця шпаклівка поступається за якістю кожної зі спеціалізованих шпаклівок та має високу ціну.

Крім того, існують спеціалізовані шпаклівки, призначені для конкретних цілей. Наприклад, шпаклівка для підлоги або швів.

Застосування шпаклівки для ремонту та оздоблення Шпаклівка є важливим елементом при ремонті та оздобленні різних приміщень. Шпаклівка може бути внутрішньою або зовнішньою залежно від місця проведення робіт. При виборі шпаклівки для внутрішніх робіт, необхідно звернути увагу на її екологічність та міцність. Крім того, якщо шпаклювати стіни та стелі в санвузлі, потрібно враховувати додаткову вимогу – стійкість до впливу вологи.

У разі використання шпаклівки для зовнішніх робіт, необхідно забезпечити її стійкість до різних зовнішніх впливів, включаючи вологу, УФ-випромінювання, мороз, перепади температури та опади. Така шпаклівка також має мати привабливий зовнішній вигляд. Варто пам’ятати, що шпаклівка для зовнішніх робіт не підходить для внутрішніх робіт, оскільки може містити токсичні речовини.

Щоб правильно вибрати шпаклівку, необхідно враховувати місце проведення робіт та їх кінцеву мету. Використовуючи відповідну шпаклівку, ви зможете досягти оптимального результату в ремонті та оздобленні різних приміщень.

Якою буває шпаклівка за складом

Шпаклівка на основі акрилу є одним з найбільш універсальних і зручних варіантів для використання як внутрішньо, так і зовнішньо. Її використання дозволяє отримати дзеркально гладку поверхню стін або стель з мінімальними зусиллями. Акрилова шпаклівка повинна наноситися тонким шаром всього 1 мм.

Однією з переваг акрилової шпаклівки є її стійкість до вологи та екологічність. Після нанесення акрилової шпаклівки на поверхню, її можна фарбувати будь-якими фарбами та емалями. Рекомендується використовувати акрилову шпаклівку для обробки кухонь, туалетів, ванних кімнат та інших приміщень з підвищеною вологістю.

Однак, використання акрилової шпаклівки має свої недоліки. При шліфуванні поверхні утворюється їдкий пил, тому рекомендується працювати в респіраторі та захисних окулярах.

Мінеральні шпаклівки є відмінним вибором для роботи з гіпсовими, цементними, піщаними та вапняковими основами. Вони підходять для обробки приміщень з підвищеною вологістю, зокрема ванних кімнат і кухонь. Однією з головних переваг мінеральних шпаклівок є їхній доступний ціновий діапазон і екологічність. Проте вони мають невисоку стійкість до сухого стирання порівняно з іншими видами шпаклівок.

Гіпсова шпаклівка виготовляється на основі гіпсу і має широке застосування для обробки гіпсокартонних і гіпсоволокнистих листів, цементних і бетонних поверхонь в межах приміщень. Вона пластична, проста в нанесенні, добре адгезивна до різних матеріалів, екологічна, не дає усадки й легко шліфується. Проте, є одним недоліком – нестійкість до вологи та різких перепадів температур, тому її використання у зовнішніх роботах та вологих приміщеннях не рекомендується.

Вапнякова шпаклівка – на вапняній основі. Область застосування – внутрішні роботи. Переваги – екологічна, дозволяє дихати стінам, не викликає алергії, добре рівномірно наноситься, не дає усадки. Недоліки – нестійка до вологи та сильних перепадів температур.

Шпаклівка на полімерній основі – виготовлена з різних полімерних матеріалів, таких як акрил, епоксидні смоли та поліуретан. Вона ідеально підходить для внутрішніх робіт, таких як вирівнювання нерівностей та заповнення тріщин у бетоні, цеглі та гіпсокартоні, а також для шпаклювання приміщень з підвищеною вологістю.

Серед головних переваг полімерної шпаклівки можна відзначити високу якість шпаклювання, а також її стійкість до перепадів температури та вологи. Ця шпаклівка має високу адгезію та добре витримує різні деформації. Недоліком може бути лише ціна у порівнянні з дешевими за складом шпаклівками.

Рекомендуємо використовувати фінішну шпаклівку Armix SM.

Масляна шпаклівка виготовляється з масляної суміші та використовується для внутрішніх робіт з вирівнювання поверхонь у приміщеннях. Її перевагами є міцність, швидке висихання, низька вартість і простота в застосуванні. Масляна шпаклівка характеризується високою адгезією до більшості основ. Недоліком є те, що вона погано поєднується з оздоблювальними матеріалами, які не містять масла.

Латексна шпаклівка, на відміну від масляної, містить кальцитовий наповнювач. Вона підходить для внутрішніх робіт і добре вирівнює стіни та стелі. Латексна шпаклівка не тріскається при висиханні, легко наноситься та має високу пластичність. Але на жаль, вона нестійка до негативних температур.

Силіконова шпаклівка є довговічною і стійкою до УФ-випромінювання та забруднення. Проте вона досить складна в роботі та має високу вартість. Цей вид шпаклівки часто використовується для зовнішніх робіт.

Висновок

У цілому, вибір шпаклівки залежить від типу поверхні та призначення ремонтної роботи. Кожен вид має свої переваги та недоліки, тому ретельно вивчайте характеристики продукту перед покупкою. Не забувайте також про важливість правильної підготовки поверхні перед застосуванням шпаклівки. Якщо ви не впевнені у своїх навичках, краще звернутися до професіоналів. Використовуючи відповідну шпаклівку та дотримуючись правильної технології, ви зможете отримати ідеально рівну та гладеньку поверхню, яка стане основою для подальшого оздоблення вашого приміщення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *