Що таке викрас? Для чого його робити? Де взяти?

Викрас це проба фарби, він потрібний для того, щоб зрозуміти чи підходить той чи інший відтінок до інтер’єру, щоб побачити як буде проявляти себе колір при різному освітленні, щоб ви не розчарувались у кольорі та не довелось викинути ціле відро фарби.

Для чого потрібний викрас?

У виробників, в будівельних магазинах та на тонувальних станціях Ви можете обрати колір за допомогою карти кольорів, де колір відображений у вигляді невеличкого прямокутника з вказуванням його коду. І здавалося б, все просто, обираєш колір по каталогу – надаєш відро на тонування – і твоя фарба готова!

Насправді, колір стін буде відрізнятись від того що є в каталозі, адже на це впливають безліч факторів:

Освітлення

Якщо у вас великі вікна або сонячна сторона будинку потрібно врахувати те, що колір буде виглядати світліше. Також незабудьте за штучне освітлення квартири, через те що світло у Ваших лампочках холодне чи тепле, колір стін також зміниться.

Фактура матеріалу

Одна й та сама фарба, в глянцевому чи в матовому варіанті будуть виглядати по різному. Глянцеві фарби легше мити, тому їх обирають зазвичай для кухонь та дитячих кімнат, втім вони підкреслять усі недоліки ваших стін, наприклад нерівність стін, якщо ваші майстри припустилися таких помилок. Матові ж фарби, навпаки приховають ці недоліки – саме тому вони такі популярні. Враховуйте також поверхню стіни, чи вона гладка чи шорохувата, адже це також впливає на візуальне відображення кольору.

Оцінка кольору

Крихітні взірці на каталозі, які не дозволять оцінити увесь масштаб і красу обраного кольору. Адже людське око найкраще розрізняє кольори саме на великій площині, як мінімум розміром – 30 на 30 см.

Площа кімнати

В маленькій кімнаті колір буде виглядати насиченіше, через те, що він буде більш помітний.

Інші деталі інтер’єру

Наприклад шпалери, підлогове покриття, шафа чи диван, що також вплине на сприйняття кольору на стінах.Таких факторів є безліч, саме для того щоб уникнути помилок і розчарувань вартує зробити викрас.

Де взяти викрас і скільки це коштує?

Доведеться трошки витратитись, щоб зробити викрас. Але зрівнюючи з тим, скільки коштує відро фарби, якщо його доведеться викинути, ці витрати зводяться до мінімуму. В кожного виробника є свій мінімальний об’єм фарби, який потрібно купити, зазвичай це 1л, цього буде достатньо, щоб зробити повноцінний викрас.

Для того, щоб зробити викрас, вам знадобиться папір або картон прикріплений до листа гіпсокартону (формат А5). Поверхню обов’язково необхідно прогрунтувати і тільки після цього нанести фарбу.

Рекомендуємо наносити фарбу саме так, як Ви це будете робити на стінах, водночас Ви прорахуєте кількість фарби яка вам потрібна. Дайте висохнути фарбі, і після цього, поставте ваші взірці в кімнаті, яку плануєте фарбувати, і спостерігайте як буде проявлятись колір при різному освітленні.
Викрас це потрібний етап в ремонті, якщо Ви звичайно хочете добитись бажаного кольору. Тож витративши 1 день, ви 100% будете впевнені у виборі правильної фарби.

І наостанок, декілька порад:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *