Чотири поширені помилки під час фарбування стін і стель

Як правильно фарбувати? У вас на стіні після фарбування з’явилися плями та тріщини? Фарба погано тримається на поверхні? Чомусь не збігається колір?

Ми розповімо вам про чотири грубі помилки під час фарбування стін, а також дамо кілька простих рекомендацій.

Помилка №1

Найпоширеніша помилка – непідготовлена ​​основа. Поверхня перед фарбуванням потрібно завжди гарантувати. Це обов’язково! Грунтування основи дозволить уникнути безлічі проблем:

  • Негрунтована стіна буде забирати у фарби вологу, і тоді матеріал буде втрачати еластичність, скочуватися в грудочки і налипати на інструмент.
  • Непідготовлена основа потребує більшої витрати фарби, тому що стартовий шар у вас буде мимоволі виступати в якості грунтовки. Якщо ж є шар грунту, тоді фарба надійно покриє основу і буде міцніше на ній триматися.

Також не забувайте, що перед нанесенням грунту зі стіни потрібно видалити пил і плями, а тріщини і інші нерівності закрити шпаклівкою. Перед ґрунтуванням стіну потрібно зашліфувати спеціальною машинкою або звичайним наждачним папером. Зазвичай грунтують універсальною ґрунтовкою, але якщо основа дуже сильно вбирає вологу, тоді – ґрунтовкою глибокого проникнення.

Грунтування поверхні

Помилка №2

Часто буває так, що фарба занадто густа і для більш зручної роботи її хочеться розвести до зручної консистенції. У такому випадку не використовуйте для цих цілей воду сумнівного походження. Навіть у питній воді можуть міститися домішки, які при контакті з барвниками можуть викликати хімічні реакції і на поверхні стіни з’являться плями. Крім того, додавання води в фарбу значно знижує якість продукту.

Щоб цього не допустити, дуже ретельно перемішайте фарбу перед нанесенням. І лише при необхідності замість води рекомендується додати трохи універсальної грунтовки. Це дозволить зберегти характеристики фарби на високому рівні, а спеціальна підготовлена ​​рідина, що міститься в грунтовці, максимально знизить ризик появи плям.

Помилка №3

Ще одна поширена помилка – фарбувати лише в один шар. Це роблять, щоб економити фарбу, але «скупий платити двічі». По-перше, навіть якщо основа правильно прогрунтована, перший шар фарби є лише основою. Все-одно залишаться місця, мало помітні оку, де шар буде занадто тонкий або де фарба нанесена нерівномірно. Це означає, що колір основи буде проступати в деяких місцях і на стіні з’являться смуги з різними відтінками.

Щоб цього уникнути, потрібно запам’ятати правило – фарбувати завжди потрібно мінімум в два шари, а якщо колір фарби яскравий і насичений, то і в три. Це дозволить зробити колір рівномірним, а також заповнити всі дрібні шорсткості і нерівності, що залишилися після підготовки основи.

Помилка №4

Нарешті, четверта помилка, яка часто зустрічається – поспіх. Не можна фарбувати сиру стіну, яка ще не висохла після нанесення грунтовки. Також потрібно давати висохнути першому шару фарби перед нанесенням другого і так далі. В іншому випадку, невисохлий шар починає руйнуватися, а шматочки основи або грудочки фарби налипають на інструмент. Лише терпіння і дотримання інструкції, що вказана на відрі з фарбою, дозволить вам отримати прекрасний результат і якість на довгий термін.

Висновок:

  • Завжди готуйте основу перед фарбуванням: видаляйте плями, заробляйте тріщини, шліфуйте її та грунтуйте.
  • Якщо фарба густа і потрібно її розвести, користуйтеся для цього універсальним грунтом.
  • Фарбуйте мінімум в два шари, щоб зробити колір рівномірним і не отримати кольорових розводів на стіні.
  • Давайте кожному шару висохнути.

 

Поділитися цією сторінкою в соціальних мережах
Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on skype
Share on email
Share on telegram
Читайте також

Помилки утеплення, які дорого вам коштуватимуть

Чому на фасаді з'являється цвіль та грибок

Що таке програма «Енергодім» і як зменшити витрати на опалення

Новинка: Високоеластичний клей для плитки Armix PL-S+