Чому тріскаються стіни і як це побороти

Тріщині в стіні можуть з’явитись як в новобудовах так і в старих будинках. Якщо Ви знайшли тріщину в своєму будинку, спочатку необхідно оцінити масштаб руйнування, щоб зрозуміти яким чином доведеться усувати недоліки.

Усі тріщини можна поділити на 2 види: ті які з часом збільшуються та розширяються по будинку (у такому випадку необхідно обов’язково викликати спеціалістів) а також ті, які з’явились одномоментно (такі тріщини не збільшуються, і усунути дефект можна спробувати самостійно).

Також тріщини на стінах поділяються на:

  1. Горизонтальні (причиною може бути нестійкий фундамент).
  2. Вертикальні (менш небезпечні ніж горизонтальні, зазвичай причиною появи є попадання вологи в основу, просідання фундаменту в центральній його частині).
  3. Кутові (зазвичай з’являються через підтоплення фундаменту).

 Основними причинами появи тріщин ззовні будинку є:

Тріщині всередині будинку можуть з’явитись у зв’язку з:

Як в домашніх умовах оцінити масштаб тріщини?

Щоб оцінити рівень небезпеки тріщини в домашніх умовах, візьміть скотч та приклейте його горизонтально до самої тріщини. На скотчі рекомендуємо написати дату його приклеювання. Далі залишається тільки чекати, цей процес може зайняти декілька місяців. На скільки небезпечна тріщина покаже розрив скотчу, який можливо станеться через деякий час.

Ви також можете звернутись до професіоналів, які встановлять на тріщину спеціальний маячок.

Що робити з тріщиною?

Якщо у вашому будинку є невелика тріщина (товщина якої не більше 1 мм), вона не збільшується та не розширяється по всьому будинку, то таку тріщину ви можете самостійно зашпаклювати. Що необхідно зробити:

  1. Очистити основу від залишків будівельних матеріалів.
  2. Прогрунтувати основу грунтівкою глибокого проникнення.
  3. На підготовлену поверхню приклеїти шпаклювальну сітку.
  4. На сітку нанести тонкий шар шпаклівки.

Якщо тріщина є великою, і вона постійно розширяється, то в такому випадку необхідно покрити всю частину стіни, де є тріщина – ізоляційними панелями. Рекомендуємо встановлювати ізоляційні панелі не точково,а якщо є така можливість по всій поверхні фасаду.

Щоб знизити ризик появи тріщин у вашому домі, обов’язково при будь-якому переплануванні будинку необхідно консультуватись з спеціалістами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *