Чому на стінах з’являється цвіль?

Грибок, пліснява – актуальна проблема, як для старих будинків, так і для новобудов. Перед тим, як приймати міри по усуненню цих проблем, спочатку необхідно вияснити умови їх виникнення.

Зверніть увагу, що зафарбовувати або зіскребати грибок (тобто усувати видимий наліт) – неефективно, адже через деякий час він з’явиться знову.

Для початку давайте розберемось, що таке пліснява – це живий мікроорганізм, який виникає в приміщеннях з підвищеною вологістю, нерівномірним опаленням та недостатньою вентиляцією. Стіна уражена грибком виглядає не тільки неестетично, а й несе загрозу для здоров’я людини.

Чому на стінах з'являється цвіль

Основними причинами виникнення плісняви є вологість та сирість. Тому, щоб правильно позбутись грибку, необхідно для початку вияснити природу його появи.

  1. Неякісна, дефектна гідроізоляція або її відсутність. Найчастіше з цією проблемою зіштовхуються мешканці перших поверхів, адже через пар який піднімається з підвалу та осідає на стелі, на підлозі квартири з’являється вологість, яка створює для цвілі сприятливі умови.
  2. Погана вентиляція. Вентиляція, яка довгий час не прочищалась, блокує вологу в санвузлі, яка й створює сирість в приміщенні. Також рекомендуємо регулярно провітрювати квартиру, адже зазвичай пластикові вікна закривають потік повітря з вулиці.
  3. Протікання труб. Актуальна проблема для кухонь та санвузлів.
  4. Неякісне зовнішнє утеплення будинку. Вибір неякісних матеріалів, неправильна товщина утеплювача, нехтування точкою роси, недотримання технології утеплення фасаду – всі ці фактори впливають на появу конденсату внутрішніх стін приміщення.

Після того, як ви зрозуміли, чому на стінах вашого будинку з’являється цвіль, настає час її ліквідування. Для початку необхідно забезпечити себе распіратом, рукавицями, захисним одягом та по можливості забрати меблі.

Чому на стінах з'являється цвіль

Прибирати цвіль зі стіни необхідно металічною щіткою або шпателем, попередньо стіну необхідно змочити водою, щоб спори грибку не розлітались по кімнаті. Є ймовірність, що доведеться дійти до бетону або цегли, щоб повністю прибрати залишки грибку. Після цього заражену ділянку необхідно промити теплою водою, та дати повністю висохнути. Підготовлену поверхню далі необхідно обробити спеціальним засобом проти плісняви.

Щоб ніколи не стикатись з грибком, рекомендуємо проводити профілактичні заходи а саме:

Якщо грибок вже з’явився, треба діяти швидко, поки він не проріс у товщу стін та стелі. Якщо ж спори вже проникли в товщину стін, в такому випадку рекомендуємо використовувати спеціальні хімічні засоби. Однак, для цього доведеться зачищати стару штукатурку, наносити нову грунтівку та оздоблювати стіни наново. Але не забувайте, що після позбавлення грибку необхідно проводити профілактику – слідкувати за кліматом в кімнатах, покращити теплоізоляцію будинку, встановити якісну вентиляцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *