Фінішна шпаклівка: як правильно шпаклювати

Важливим етапом ремонтних робіт у будь-якому приміщенні – є фінішне шпаклювання стін. Адже саме на цей шар буде наноситись оздоблювальний матеріал, тому вкрай важливо отримати гладку та рівну поверхню. Процес шпаклювання стін для новачків не є надскладним завданням, головне дотримуватись правильного порядку дій. Отож розглянемо у цій статті, як правильно шпаклювати.

Для самостійного шпаклювання стін Вам знадобиться:

В залежності від матеріалу, на основі якого виготовлена шпаклівка, розрізняють 3 її види: цементна, полімерна, гіпсова. Розберемо їх плюси та мінуси.

Вид шпаклівки

Плюси

Мінуси

Цементна (на основі білого цементу)

Витримування тривалого впливу вологи.

Усадка, можливість появи тріщин в період експлуатації.

Полімерна

Вологостійкість, еластичність, збільшений відкритий час, швидкість зчеплення.

Відносно висока ціна.

Гіпсова

Легкість вирівнювання, низька ціна.

Не стійка до вологи.

Перед шпаклюванням обов’язково підготуйте основу. Зверніть увагу, що основа обов’язково повинна бути міцною, сухою, очищеною від пилу та бруду. Плями, залишки жиру, цвіль необхідно усунути. Перед початком ремонтних робіт, рекомендуємо прогрунтувати основу грунтівкою в 1 шар, для покращення зчеплення основи з шпаклівкою.

Основні етапи шпаклювання стін.

  1. Підготовка основи.
  2. Підготовка суміші згідно з рекомендаціями виробника, які вказані на упаковці.
  3. Нанесення шпаклівки на інструмент. Спочатку невелику кількість шпаклівки наносимо на шпатель (18 см). Шпаклівка повинна бути еластичною та не стікати зі шпателю.
  4. Нанесення шпаклівки на основу. Наносимо шпаклівку на стіну, вертикальним способом хрест нахрест. Далі беремо широкий шпатель (50 см), не притискаючи прикладаємо до початку ділянки з кутом 30 град. до поверхні стіни, з мінімальним тиском протягуємо по поверхні. Наносити рівномірно, товщина шару орієнтовно 1 мм. Після висихання можливе нанесення наступних шарів.
  5. Шліфування. Після висихання усіх шарів, відшліфуйте стіни наждачним папером для ідеальної поверхні.
    В асортименті товарів компанії Армікс є фінішна шпаклівка Armix SM, яка отримала безліч схвальних відгуків завдяки своїм перевагам, а саме: легкість у застосуванні, можливість нанесення валиком, паропроникність та білизна кольору.

Рекомендуємо ознайомитись з характеристиками шпаклівки Armix SM на нашому сайті.

Поради від наших фахівців:

Рекомендуємо до перегляду відео на нашому Youtube каналі  в якому головний технолог компанії Армікс, розповідає про важливі нюанси роботи з шпаклівкою Armix SM.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *